Polskie Radio
Section05
Zobacz także

Adam Bałdych: jestem głównie improwizatorem

- Jazz był dla mnie punktem wyjścia dla natury improwizatora. Tam odnalazłem przestrzeń, w której mogłem improwizować, a to była dla mnie zawsze największa potrzeba, żeby oddać magię chwili, stanu umysłu momentu, w którym się znajduję - opowiadał Adam Bałdych, którego najnowszy utwór "Teodor" znalazł się w programie tegorocznego Festiwalu Prawykonań.
Zobacz więcej na temat:  skrzypce Jakub Kukla muzyka klasyczna muzyka współczesna Dwójka Adam Bałdych

80. urodziny Poli Raksy. Aktorka uznawana kiedyś za najpiękniejszą Polkę

Z okazji 80 urodzin Poli Raksy, uznawanej za aktorkę "pokoleniową", jedną z najpiękniejszych Polek - reprezentującą dziewczyny swojego pokolenia - przypominamy sylwetkę tej artystki. Najbardziej znana jest - oczywiście - z roli Marusi w serialu "Czterej pancerni i pies", ale rola ta przysłoniła inne osiągnięcia aktorki np. w "Panience z okienka", w "Popiołach", "Przygodzie z piosenką", w "Arii dla atlety" lub w "Uprowadzeniu Agaty".
Zobacz więcej na temat:  pola raksa kino aktorzy Andrzej Kołodyński Michał Montowski

Radio Solidarność - symbol oporu przeciwko komunistycznej władzy

Radio Solidarność powołał w 1982 roku zdelegalizowany wraz z wprowadzeniem stanu wojennego związek Solidarność. Próby nadawania odbywały się już wcześniej, ale pierwszą oficjalną audycję wyemitowano w Warszawie 12 kwietnia 1982 roku. Stacja była jedyną w ówczesnych państwach socjalistycznych niezależną radiofonią.
Zobacz więcej na temat:  Radio Solidarność Zbigniew Romaszewski stan wojenny opozycja demokratyczna Joanna Sławińska